źródło: money.pl

Firma sprzedająca azjatyckie kosmetyki Skin79 oskarżyła youtubera o zniesławienie. Prowadzący kanał „Okiem kosmetologa” przegrał proces i został skazany na ograniczenie wolności. To jednak nie pierwszy wyrok Kacpra L. W przeszłości mężczyzna był już karany za oszustwa. 

 

Kacper L. od kilku lat działa na polskim YouTubie. Publikuje filmiki, w których ocenia produkty kosmetyczne i ich składy. W jednym z filmów określił kosmetyki Skin 79 jako „śmieci”, a ich składy nazwał „śmieciowymi”. Firma wniosła pozew.

Wyrok zapadł 28 kwietnia 2021 roku. Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim orzekł, że Kacper L. ma umieścić na swoim kanale oficjalne przeprosiny. Został też skazany na karę ograniczenia wolności – miesiąc prac społecznych. Wyrok jest nieprawomocny.

 

Kacper L. zapowiada odwołanie 

Kacper L. zapowiada odwołanie od wyroku.

– Oficjalne oświadczenie pojawi się na moich portalach społecznościowych w ciągu 14 dni. Natomiast w wyniku nowych okoliczności, które pojawiły się w związku z firmą Skin79, apelacja od wyroku będzie na pewno obszerna – powiedział w rozmowie z portalem money.pl

Youtuber pytany, jakie to okoliczności, odpowiedział, że chodzi o „nielegalne działania związane z firmą Skin79”. Jakie? Tego już nie chciał zdradzić. Mecenas Popiołek-Dębska zaznacza, że firmie nie są znane żadne nowe fakty, do których mogliby się ustosunkować.

 

Nierzetelne treści na kanale Kacpra L. 

Na początku 2020 roku Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego wydał oficjalne oświadczenie, w którym wyraził oburzenie treściami publikowanymi przez Kacpra L. W ocenie Związku internetowy twórca wprowadza widzów w błąd i szerzy nieprawdziwe informacje.

Źródło: kosmetyczni.pl

„Jakość merytoryczna przekazów Pana Kacpra Linczewskiego budzi nasz głęboki sprzeciw. Prezentowane treści są nierzetelne, oparte na mitach i pozbawione naukowych podstaw. Programy emitowane przez Youtubera Shaitana wprowadzają konsumentów w błąd, mogą wzbudzać nieuzasadnione obawy i jako takie powinny być postrzegane jako nieetyczne i szkodliwe społecznie – czytamy. Pod publikacją podpisało się 180 firm, które należą do związku.

Kacper L. karany za oszustwa 

Zniesławienie firmy to nie jedyny przestępczy wybryk YouTubera „Okiem Kosmetologa”. Kacper L. był już wcześniej karany za oszustwa!

-Wobec Kacpra L. Sąd Okręgowy w Zielonej Górze prowadził postępowanie odwoławcze odnośnie do następujących orzeczeń:
wyroku Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim – wyrok łączny,
wyroku Sądu Rejonowego w Zielonej Górze – wyrok skazujący za przestępstwa z art. 286§1 kk (oszustwo) – Sąd Okręgowy zaskarżony wyrok utrzymał w  mocy,
wyroku Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim- wyrok skazujący za przestępstwa z art. 286§1 kk (oszustwo) – Sąd Okręgowy zaskarżony wyrok utrzymał w  mocy poinfomiwała Diana Książek-Pęciak Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Zielonej Górze.

 

 

(źródło: dzienniksledczy.pl money.pl)

Komentarze: