W miejscowości Brzydowo pod Ostródą (woj. warmińsko-mazurskie) zatrzymano 28-latka, który jest podejrzany o zabicie 43-latki i poważne ranienie jej 20-letniej córki. Mężczyzna miał wedrzeć się do domu, w którym mieszkają i zaatakować ofiary młotkiem i nożem. 28-latek został schwytany i osadzony w policyjnym areszcie.

Ten horror rozegrał się rankiem 6 marca w Brzydowie pod Ostródą. 28-latek wtargnął do domu 43-letniej kobiety i jej 20-letniej córki. Miał przy sobie nóż i młotek. Mężczyzna miał rzucić się z nimi na kobiety i dotkliwie je poranić. Starsza z nich zmarła, a młodsza trafiła w ciężkim stanie do szpitala.

20-latka ma ranę kłutą klatki piersiowej i uda. Policja zatrzymała napastnika. 28-latek trafił do policyjnego aresztu. Ponieważ jest pijany, nie można go było przesłuchać. Badanie wykazało, że ma 2,5 promila alkoholu.

„Na razie nie wiadomo, jakie były motywy ataku mężczyzny” – podała rzeczniczka ostródzkiej policji mł. asp. Anna Balińska. Przebieg zdarzenia zrelacjonowała córka, która obecnie jest pod opieką lekarzy.

(PAP)

Komentarze: