Trzymiesięczny areszt zastosował Sąd Rejonowy w Oławie wobec zatrzymanego przez policjantów z oławskiego Wydziału Kryminalnego 45-latka, który podpalił pomieszczenia mieszkalne sąsiada. Mieszkaniec powiatu oławskiego spowodował straty o wysokości 500 000 złotych. Usłyszał na razie trzy zarzuty.

O pożarze domu jednorodzinnego znajdującego się na terenie gminy Jelcz Laskowice oławscy policjanci zostali powiadomieni w niedzielę 26 maja br. około godziny 19:45.

Po przybyciu na miejsce, po zakończonej akcji gaśniczej, kryminalni ustalili, że doszło do podpalenia, w wyniku którego spaleniu uległo pięć pomieszczeń mieszkalnych. Na szczęście podczas zdarzenia w domu nie było jego mieszkańców.

Pracujący na miejscu funkcjonariusze szybko ustalili mężczyznę podejrzewanego o ten czyn, jednak ten przez kilkanaście godzin ukrywał się przed mundurowymi.

Nietrzeźwy 45-latek został zatrzymany następnego dnia niedaleko miejsca zdarzenia. Mieszkaniec powiatu oławskiego mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie kierował samochodem marki Skoda. Jak się okazało mężczyzna przed podpaleniem domu wielokrotnie groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia oraz zniszczeniem mienia.

Podejrzanemu postawiono zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia na kwotę 500 000 złotych, a także kierowania samochodem pod wpływem alkoholu.

Sąd Rejonowy w Oławie zastosował względem podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Teraz w areszcie podpalacz będzie czekał na rozprawę sądową oraz wyrok, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Komentarze: