Materiały policyjne

Zatrzymano dwóch mężczyzn w związku ze śmiercią 19-latka pod Włocławkiem. Zwłoki ofiary znaleziono 6 stycznia w lesie nieopodal Marianek (powiat włocławski). Na ciele chłopaka odkryto ranę kłutą. Decyzją sądu 29-latek i 23-latek trafili na trzy miesiące do aresztu.

Zwłoki 19-letniego mieszkańca Włocławka odnaleziono w lesie k. Marianek w powiecie włocławskim w środę 6 stycznia. – Udało się ustalić tożsamość mężczyzny. Mogę przekazać, że nie był on osobą poszukiwaną. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w kierunku zabójstwa – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Włocławku Wojciech Fabisiak.

W trakcie oględzin na ciele ofiary ujawniono ranę kłutą podudzia. Zwłoki zostały znalezione w kompleksie leśnym przy drodze żużlowej.

– Kryminalni z włocławskiej komendy, wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, pracując nad wyjaśnieniem sprawy, wytypowali i zatrzymali w czwartek do wyjaśnienia sześciu włocławian. Mężczyźni w wieku od 23 do 29 lat trafili do policyjnego aresztu. Natomiast w piątek policjanci na podstawie zebranego materiału dowodowego ustalili, że dwóch z zatrzymanych w wieku 23 i 29 lat może mieć związek ze śmiercią 19-letniego mieszkańca Włocławka. Obaj zostali doprowadzeni do prokuratury – przekazał st. sierż. Tomasz Tomaszewski z włocławskiej policji.

29-latek usłyszał zarzut zabójstwa poprzez zadanie ciosu nożem w udo i pozostawienie rannego bez udzielenia pomocy. Młodszy odpowie za pozostawienie rannego bez pomocy w kompleksie leśnym. – Za zabójstwo 29-latkowi może grozić kara do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie. 23-latkowi za nieudzielenie pomocy pokrzywdzonemu może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności – wskazał st. sierż. Tomaszewski.

Sąd zdecydował o uwzględnieniu wniosku prokuratury i aresztowaniu obu mężczyzn na trzy miesiące.

 

Komentarze: