Policjanci z Zakopanego zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który zaatakował siekierą szwagra, po tym jak doszło pomiędzy nimi do rodzinnej sprzeczki. Wczoraj sąd tymczasowo aresztował go na trzy miesiące.

„Do zdarzenia doszło w piątek w nocy na osiedlu Chłabówka w Zakopanem. Dyżurny zakopiańskiej komendy został powiadomiony przez świadka zdarzenia o awanturze i rannym mężczyźnie. Policjanci błyskawicznie podjęli czynności i już po kilku minutach byli na miejscu. Funkcjonariusze na posesji zastali pokrzywdzonego mężczyznę, który został kilkukrotnie uderzony siekierą. Po chwili na miejsce przybyła karetka pogotowia, sanitariusze udzielili pomocy medycznej rannemu mężczyźnie. Z połamanymi żebrami trafił do zakopiańskiego szpitala. Policjanci w miejscu interwencji zatrzymali 43-latka podejrzewanego o ugodzenie siekierą swojego szwagra. Po przesłuchaniu świadków i w wyniku prowadzonych czynności procesowych, policjanci ustalili wstępny przebieg zdarzenia. Okazało się, że mężczyźni od dłuższego czasu byli w konflikcie i dochodziło pomiędzy nimi do kłótni. Feralnego wieczoru podczas libacji alkoholowej 43-latek kilkukrotnie uderzył swojego szwagra siekierą powodując u niego obrażenia ciała. Było to kolejne przestępstwo, którego dopuścił się podejrzany wobec rodziny. W maju tego roku był zatrzymany za znęcanie się nad konkubiną”- mówi Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

„Sprawca został przesłuchany w prokuraturze i usłyszał zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu swojego szwagra. Wczoraj stanął przed sądem, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Za czyn, którego się dopuścił, grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności”- dodaje oficer prasowy.

 

Komentarze: