Na polecenie Prokuratury Krajowej służby zatrzymały w Gdańsku dwie osoby, w tym Pawła P. Zatrzymania związane są ze śledztwem dotyczącym zaginięcia przed 12 laty Iwony Wieczorek.

„Na polecenie prokuratora Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie zatrzymano dwie osoby, w tym Pawła P. Po doprowadzeniu do prokuratury usłyszą one zarzuty” – potwierdziła portalowi tvp.info Prokuratura Krajowa.

„Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania na obecnym etapie nie udzielamy bliższych informacji, co do zakresu wykonywanych i planowanych czynności procesowych” – dodano.

Zatrzymania związane są ze śledztwem dotyczącym zaginięcia Iwony Wieczorek. Paweł P. to znajomy Iwony Wieczorek, który w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku imprezował z zaginioną. Drugi z zatrzymanych to także osoba z otoczenia 19-latki – podano.

„Podczas działań funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi telefon Pawła P., a także karty pamięci. Wcześniej śledczy kilkukrotnie byli u niego, a także w mieszkaniach jego bliskich” – informuje rozgłośnia.

W sobotę w mediach społecznościowych policja zamieściła film związany z prowadzonym śledztwem w sprawie kobiety. Już kilka godzin później na komendę w Chorzowie zgłosił się 58-latek – mieszkaniec tego miasta – i oznajmił, że to on jest poszukiwany. Potwierdził to mł. asp. Karol Kolaczek z chorzowskiej policji.

Jak wskazał, przesłuchanie 58-latka trwało kilka godzin. Czynności przeprowadzali policjanci z warszawskiego archiwum X. – Mężczyzna został przesłuchany w charakterze świadka, po przesłuchaniu został zwolniony do domu – powiedział Karol Kolaczek.

W lipcu minęło 12 lat od zaginięcia Iwony Wieczorek. Nad sprawą pracują obecnie prokuratorzy z Archiwum X, działającego w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Iwona Wieczorek ostatni raz była widziana w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. 19-letnia wtedy dziewczyna po grillowaniu na działce poszła ze znajomymi do sopockiego klubu. Po wyjściu z dyskoteki wracała sama do domu w Gdańsku. Zarejestrowały ją kamery monitoringu w kilku miejscach, jednak dziewczyna nigdy do domu nie dotarła. Przez 12 lat poszukiwań nie udało się trafić na jakikolwiek ślad po 19-latce.

Komentarze: