Zbrodnia na tle rabunkowym. Dwie osoby zostały zatrzymane

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo 65-latka w jednym z bloków na wrocławskim Szczepinie. Prawdopodobnie do zbrodni doszło na tle rabunkowym.

W miniony czwartek przy ul. Bolesławieckiej we Wrocławiu doszło do zabójstwa. Policjanci w jednym z mieszkań odkryli ciało 65-letniego wrocławianina.

W miejscu zbrodni pracowali funkcjonariusze wydziału kryminalnego, dochodzeniowo-śledczego, techniki kryminalistycznej, a także będący na miejscu prokurator. Policjanci już tego samego wieczora zatrzymali sześć osób związanych z tą sprawą. Zabezpieczyli również liczne materiały dowodowe oraz rozpoczęli pracę operacyjną, aby ustalić dokładny przebieg zdarzenia.

Policjanci z komisariatu przy ul. Trzemeskiej wytypowali dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty popełnienia aż trzech przestępstw.

– Dwaj 28-letni mieszkańcy Wrocławia, wielokrotnie notowani za liczne, wcześniej popełnione przestępstwa, tym razem odpowiedzą za pobicie mężczyzny, kradzież, a także zabójstwo. Wiele wskazuje na to, że do zbrodni doszło na tle rabunkowym – tłumaczy st. sierż. Krzysztof Marcjan z wrocławskiej policji.

Decyzją prokuratora ciało denata skierowano do Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu, celem wykonania sekcji zwłok.

– 16 maja zostały skierowane wnioski o zastosowanie środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania wobec dwóch podejrzanych. Sąd przychylił się do tych wniosków – dodaje Maciej Zagożdżon, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Ze względu na dobro prowadzonego śledztwa prokuratura odmawia udzielenia kolejnych informacji dotyczących tego zdarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here