Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo 65-latka w jednym z bloków na wrocławskim Szczepinie. Prawdopodobnie do zbrodni doszło na tle rabunkowym.

W miniony czwartek przy ul. Bolesławieckiej we Wrocławiu doszło do zabójstwa. Policjanci w jednym z mieszkań odkryli ciało 65-letniego wrocławianina.

W miejscu zbrodni pracowali funkcjonariusze wydziału kryminalnego, dochodzeniowo-śledczego, techniki kryminalistycznej, a także będący na miejscu prokurator. Policjanci już tego samego wieczora zatrzymali sześć osób związanych z tą sprawą. Zabezpieczyli również liczne materiały dowodowe oraz rozpoczęli pracę operacyjną, aby ustalić dokładny przebieg zdarzenia.

Policjanci z komisariatu przy ul. Trzemeskiej wytypowali dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty popełnienia aż trzech przestępstw.

– Dwaj 28-letni mieszkańcy Wrocławia, wielokrotnie notowani za liczne, wcześniej popełnione przestępstwa, tym razem odpowiedzą za pobicie mężczyzny, kradzież, a także zabójstwo. Wiele wskazuje na to, że do zbrodni doszło na tle rabunkowym – tłumaczy st. sierż. Krzysztof Marcjan z wrocławskiej policji.

Decyzją prokuratora ciało denata skierowano do Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu, celem wykonania sekcji zwłok.

– 16 maja zostały skierowane wnioski o zastosowanie środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania wobec dwóch podejrzanych. Sąd przychylił się do tych wniosków – dodaje Maciej Zagożdżon, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Ze względu na dobro prowadzonego śledztwa prokuratura odmawia udzielenia kolejnych informacji dotyczących tego zdarzenia.

Komentarze: