Łukasz K., mieszkaniec Szczecinka (Zachodniopomorskie) usłyszał zarzut zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem 13-miesięcznej dziewczynki – poinformowała Prokuratura Rejonowa w Szczecinku. Grozi mu od 5 do 15 lat więzienia. Życiu dziewczynki obecnie nic nie zagraża, ale jej obrażenia są bardzo ciężkie.

32-letni mieszkaniec Szczecinka usłyszał zarzuty zgwałcenia 13-miesięcznej dziewczynki. Mężczyzna jest sąsiadem i był znajomym rodziców dziecka. – Mężczyzna przyznał się częściowo do stawianych zarzutów. Ze względu na dobro śledztwa nie będę na razie informować o szczegółach sprawy – poinformowała Marzena Ludwiniak-Aniołowska, prokurator nadzorująca śledztwo.

W sprawie zatrzymano dwie osoby – 32-latka i jego żonę, Kingę K. Kobieta także została przesłuchana i usłyszała zarzut, ale z innego paragrafu – narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Policja chce zastosować wobec niej dozór. To pod opieką małżeństwa K. miała się znajdować dziewczynka w momencie powstania obrażeń. Dwoje dzieci pary jest pod opieką członków rodziny.

Niewiele ponad roczna dziewczynka z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła do szczecineckiego szpitala w środę wieczorem. Przywieźli ją rodzice.

– U dziecka stwierdzono pewne niepokojące objawy. W wyniku badań i konsultacji stwierdzono uraz krocza, który budził podejrzenia wykonania czynów nierządnych na tej małej dziewczynce – przekazał Marek Ogrodziński, dyrektor medyczny szpitala w Szczecinku.

Dziecko w trybie pilnym zostało przetransportowane do Poradni Ginekologii Dziecięcej i Dziewczęcej szpitala na Unii Lubelskiej w Szczecinie, a o swoich podejrzeniach lekarze poinformowali policję.

Joanna Woźnicka, rzecznik szczecińskiego szpitala, w którym leczona jest dziewczynka, potwierdziła, że dziecko trafiło do ich placówki. – Na chwilę obecną jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – powiedziała. Więcej informacji nie udziela.

Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie potwierdził nam w czwartek, że w środę lekarze szczecineckiego szpitala powiadomili Prokuraturę Rejonową w Szczecinku o możliwości popełnienia przestępstwa na 13-miesięcznej dziewczynce.

– U dziecka stwierdzono bardzo poważne obrażenia ciała – przekazał Gąsiorowski.

– Natychmiast prokurator rejonowy w Szczecinku rozpoczął postępowanie, mające na celu stwierdzenie, jak mogło dojść do takich ciężkich obrażeń ciała u dziecka. Są to czynności w formie procesowej- informuje prokurator. Zapytany przez naszą dziennikarkę, czy dziewczynka mogła zostać zgwałcona, odpowiedział: „Mamy do czynienia z sytuacją, gdzie lokalizacja obrażeń na ciele dziewczynki może wskazywać na popełnienie tego rodzaju przestępstwa, ale to na pewno wymaga jeszcze potwierdzenia. I to potwierdzenie, mam nadzieję, w ciągu kilkunastu godzin będzie dokonane – dodał.

We wcześniejszej rozmowie telefonicznej przyznał nam, że śledczy „nie wykluczają wykorzystania seksualnego”. Jak przekazywał nam Gąsiorowski, materiały ze szpitala otrzymał biegły.

Źródło: TVN24 / POLICJA

Komentarze: