Śląscy „łowcy głów” zatrzymali 49-latka, który poszukiwany był listami gończymi w związku z przestępstwami o charakterze pedofilskim oraz przeciwko życiu i zdrowiu. Mężczyzna wpadł na terenie ogródków działkowych w Rudzie Śląskiej.

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zajmują się ściganiem sprawców najgroźniejszych przestępstw o charakterze kryminalnym i terrorystycznym. Działają na terenie całego kraju i współdziałają z policjami zagranicznymi. W ich ręce wpadł właśnie mężczyzna poszukiwany m.in. za przestępstwo o charakterze pedofilskim oraz przeciwko życiu i zdrowiu.

Śląscy „łowcy głów” zatrzymali 49-latka, który poszukiwany był listami gończymi i zarządzeniami przez śląski wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna ścigany był za groźby karalne i uszkodzenie ciała. Poszukiwany był też za przestępstwa o charakterze pedofilskim, których dopuścił się kilka lat temu na terenie Tychów i Bytomia.

49-latek od około roku ukrywał się przed organami ścigania. Często zmieniał swój wygląd i nie posiadał stałego miejsca przebywania. Stróże prawa przystąpili do działania, gdy tylko nabrali podejrzeń, że może przebywać na Śląsku. Mężczyzna wpadł w ich ręce na terenie ogródków działkowych w Rudzie Śląskiej. Nie spodziewał się zatrzymania i był zaskoczony widokiem kryminalnych.

Teraz najbliższe 5 lat spędzi w więzieniu.

Komentarze: