Zwłoki noworodka owinięte w folię odnaleziono w sortowni odpadów

Zwłoki noworodka owinięte w folię odnaleziono w Zakładzie Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów w Czerwonym Borze (woj. podlaskie). Prokuratura Okręgowa w Łomży prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa dziecka.

Ciało noworodka odnalazł w piątek jeden z pracowników Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów w Czerwonym Borze (woj. podlaskie). Oględziny zwłok dziecka wykazały, że przyczyną zgonu był uraz wielomiejscowy.

To wskazuje, że kierunek śledztwa przyjęty przez prokuratora, a dotyczący zbrodni zabójstwa, jest jak najbardziej słuszny – powiedział Rafał Kaczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomży.

By ustalić dokładne okoliczności śmierci dziecka, będą przeprowadzone jeszcze bardziej szczegółowe badania histopatologiczne. Trwają poszukiwania matki dziecka oraz przesłuchiwanie świadków.

Śledczy zabezpieczyli dowody, a zakład, w którym odnaleziono zwłoki noworodka, przekazał im nagrania z kamer. „Gazeta Współczesna” podaje jednak, że ustalenie skąd przywieziono zwłoki może być trudne, ponieważ do Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów w Czerwonym Borze trafiają odpady z 26 gmin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here