Zdjęcie ilustracyjne / Canva

Makabryczne odkrycie w piwnicy jednego z domów w Kamieńcu Ząbkowickim (woj. dolnośląskie). Szczątki noworodka ukryte w walizce znalazł właściciel mieszkania sprzątający je po poprzednich lokatorach. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa noworodka w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu.

Zwłoki noworodka w foliowej torbie ukrytej w walizce miał znaleźć jeden z mieszkańców Kamieńca Ząbkowickiego podczas sprzątania piwnicy mieszkania po lokatorach, którzy się wyprowadzili (jak podaje Radio ZET – członkach dalszej rodziny).

– Szczątki najprawdopodobniej noworodka znajdowały się w walizce w piwnicy – mówi Tomasz Orepuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Zlecono sekcję zwłok, która ma się odbyć w poniedziałek. Dopiero wówczas zostanie potwierdzone, czy to ludzkie szczątki.

Prokurator Orepuk poinformował również, że w sprawie zostało wszczęto śledztwo. – Jest ono prowadzone pod kątem zabójstwa noworodka w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu – powiedział prokurator.

Jest to art. 149 Kodeksu Karnego. Mówi on o tym, że „matka, która zabija dziecko w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”

Komentarze:

8 KOMENTARZE

Zostaw odpowiedź

Wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwe