Najsłynniejszy w Polsce świadek koronny z nowymi zarzutami. Jarosław Ł. „Masa” jest podejrzany o kolejne przestępstwa korupcyjne.

Jarosław Ł. ps. Masa usłyszał kolejne zarzuty w lubelskiej Prokuraturze Krajowej, dotyczą one wręczenia korzyści majątkowej oraz użycia dokumentu poświadczającego nieprawdę. Razem z „Masą” zarzuty usłyszał lekarz sądowy Adam G., który w celu osiągnięcia korzyści majątkowej miał poświadczyć nieprawdę w dokumencie mającym znaczenie prawne.

Dział Prasowy Prokuratury Krajowej poinformował PAP, że Jarosław Ł. ps. Masa usłyszał kolejne zarzuty w Lubelskim Wydziale Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie. „Prokurator przedstawił Jarosławowi Ł. ps. »Masa« zarzuty wręczenia korzyści majątkowej oraz użycia dokumentu poświadczającego nieprawdę” – podała PK. Za zarzucane czyny może grozić do 10 lat więzienia.

Prokuratorzy wskazali, że zarzuty usłyszał również lekarz sądowy i dwie inne osoby. „Lekarzowi sądowemu Adamowi G. zostały przedstawione zarzuty poświadczenia, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nieprawdy w dokumencie mającym znaczenie prawne” – podkreśliła PK dodając, że za zarzucane czyny grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

„Jedna z osób usłyszała również zarzuty udzielania narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowych” – dodała PK.

Śledczy przekazali, że w stosunku do podejrzanych – Marka K. oraz Adama G. prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 20 tys. zł i 30 tys. zł.

„Zarzuty dotyczą udzielania korzyści majątkowych lekarzowi sądowemu i poświadczania nieprawdy co do okoliczności mających znaczenie prawne w celu osiągnięcia korzyści majątkowej poprzez wystawienie zaświadczeń z pominięciem przewidzianych przepisami ustawy o lekarzu sądowym procedur weryfikujących stan zdrowia świadka i oskarżonego oraz ich osobistych badań lekarskich. Następnie zaświadczenia te były używane w postępowaniach karnych” – wyjaśniła PK zaznaczając, że prokurator nie wyklucza dalszych zarzutów w tej sprawie.

Komentarze: