Fot.: gazetakrakowska.pl

Oskarżeni w sprawie zabójstwa Iwony Cygan pozostaną za kratkami. Rzeszowski sąd apelacyjny uwzględnił wniosek sądu okręgowego o przedłużenie im tymczasowych aresztów.

Ciało Iwony Cygan zostało znalezione 14 sierpnia 1998 r. na międzywalu Wisły w Łęce Szczucińskiej. Zwłoki nosiły ślady pobicia, na szyi Iwony zaciśnięty był metalowy drut, a ręce miała związane z tyłu sznurkiem. Sekcja wykazała, że dziewczyna zginęła na skutek duszenia i zachłyśnięcia własną krwią. Przed śmiercią sprawca się nad nią znęcał, m.in. obciął jej część włosów i wyrwał kolczyki z uszu.

O zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem oskarżeni są Józef K. oraz jego syn Paweł K. Jak informuje sędzia Tomasz Mucha z Sądu Okręgowego w Rzeszowie, to wobec tych dwóch osób stosowany jest obecnie środek w postaci tymczasowego aresztu. To właśnie rzeszowski sąd wnioskował o przedłużenie aresztów oskarżonym o zabójstwo Iwony.

W grudniu odbyło się posiedzenie Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie w tej sprawie. Efekt jest taki, że Józef K. oraz Paweł K. pozostaną w areszcie przez kolejne pół roku.

 

(gazetakrakowska.pl)

Komentarze: